2017 WINNERS AND FINALISTS

WINNERS
FINALISTS

Academia, Training and Education Lawyer of the Year

Tara Hastings
TAFE Queensland

Agribusiness Lawyer of the Year

David Thomas
Costa Group

Agribusiness Team of the Year

Accolade Wines

Banking and Finance Lawyer of the Year

Helen Mediati
Wells Fargo

Banking and Finance Team of the Year

NAB

Construction and Real Estate Lawyer of the Year

Claire Bibby
Brookfield

Construction and Real Estate Team of the Year

Brookfield

FMCG Lawyer of the Year

Troy Swan
Staples Australia and New Zealand

FMCG Team of the Year

PepsiCo

Government Lawyer of the Year

Jenny Taing
Australian Securities and Investments Commission

Government Team of the Year

Indigenous Affairs Legal Services Branch within The Department of the Prime Minister and Cabinet

Healthcare, Pharmaceuticals and Biotech Lawyer of the Year

Suzanne Greenwood
Catholic Health Australia

Industrial, Materials and Manufacturing Lawyer of the Year

Tamara Kayser
Incitec Pivot Limited

Infrastructure, Utilities and Energy Lawyer of the Year

Julian Bechini
ABB Australia Pty Limited

Infrastructure, Utilities and Energy Team of the Year

AGL

Insurance Lawyer of the Year

Sheree Siow
AIA Australia

Insurance Team of the Year

Suncorp Group

Sports and Entertainment Lawyer of the Year

Paula Robinson
Gold Coast 2018 Commonwealth Games Corporation

Sports and Entertainment Team of the Year

Gold Coast 2018 Commonwealth Games Corporation

Technology, Media and Telecommunications Lawyer of the Year

Sunil Puranikmath
Telstra

Technology, Media and Telecommunications Team of the Year

NBN Co Limited

Transport and Logistics Lawyer of the Year

Jacob Waye-Harris
Cobham Aviation Services

Transport and Logistics Team of the Year

Cobham Aviation Services

Travel, Tourism and Hospitality Lawyer of the Year

Dayna Field
Virgin Australia

Travel, Tourism and Hospitality Team of the Year

Virgin Australia

Academia, Training and Education Lawyer of the Year

David Cosgrave, University of Southern Queensland
Tara Hastings, TAFE Queensland
Theo Kapodistrias, University of Tasmania
Shane Matthews, Kaplan Australia
Daniel Rampling, The University of Newcastle

Agribusiness Lawyer of the Year

Julie Ryan, Accolade Wines
David Thomas, Costa Group

Agribusiness Team of the Year

Accolade Wines
Costa Group

Banking and Finance Lawyer of the Year

Ailsa Bailey, NAB
Delie Etherington, Westpac Banking Corporation
Avi Gordon, Australian Unity
Helen Mediati, Wells Fargo
Aron Rattew, Challenger Limited
Michelle Thomsen, Bank of Queensland

Banking and Finance Team of the Year

IFM Investors
NAB
Suncorp Group

Construction and Real Estate Lawyer of the Year

Claire Bibby, Brookfield
Rebecca Edwards, PAYCE Consolidated Limited
Shelley Maxwell-Smith, CIMIC Group Limited
Stefanie McDowell, Nexus Delivery
Hugh O'Brien, Mirvac
Andrew Selim, The GPT Group
Victoria Strong, Duro Felguera Australia Pty Ltd

Construction and Real Estate Team of the Year

Nexus Delivery
Brookfield
Mirvac

FMCG Lawyer of the Year

Tim Guy Funtastic, Limited
Hanna Gyton, Swisse Wellness Pty Ltd
Julian Rebechi, Swisse Wellness Pty Ltd
Julie Ryan, Accolade Wines
Aman Saxena, PepsiCo ANZ
Troy Swan, Staples Australia Pty Limited and Staples New Zealand Limited

FMCG Team of the Year

Accolade Wines
Domino's Pizza Enterprises Limited
Jurlique International Pty Ltd
PepsiCo ANZ

Government Lawyer of the Year

Rebecca Kenny, Australia Council
Kara Miller, Sustainability Victoria
Louise Rafferty, Australian Government Solicitor
Jenny Taing, Australian Securities and Investments Commission

Government Team of the Year

Department of Planning and Environment
Playfair Visa and Migration Services
Sustainability Victoria
The Department of the Prime Minister and Cabinet

Healthcare, Pharmaceuticals and Biotech Lawyer of the Year

Navaneetha Dilipumakanth, GlaxoSmithKline Consumer Healthcare Australia Pty Ltd
Suzanne Greenwood, Catholic Health Australia
Iresha Herath, Western Health

Industrial, Materials and Manufacturing Lawyer of the Year

Tamara Kayser, Incitec Pivot Limited
Ben Lee, Mercedes-Benz Australia/Pacific Pty Ltd
Victoria Strong, Duro Felguera Australia Pty Ltd

Infrastructure, Utilities and Energy Lawyer of the Year

Julian Bechini, ABB Australia Pty Limited
Susha Fisher, Kellogg Brown and Root Pty Ltd
Daniel Krutik, Origin Energy Limited
Victoria Strong, Duro Felguera Australia Pty Ltd

Infrastructure, Utilities and Energy Team of the Year

AGL
IFM Investors
Origin Energy Limited

Insurance Lawyer of the Year

AIA Australia
Steadfast
Suncorp Group

Sports and Entertainment Lawyer of the Year

FOX SPORTS Australia Pty Ltd
Gold Coast 2018 Commonwealth Games Corporation
Royal Agricultural Society of NSW

Technology, Media and Telecommunications Lawyer of the Year

Spencer Chipperfield, Sensis
Cameron Cross, NBN Co Limited
Jason Georgallis, SingTel Optus Pty Limited
Rachel Launders, Nine Entertainment Co. Holdings Limited
Sunil Puranikmath, Telstra
Mark Schwarz, Teletrac Navman
Shoshana Shields, eBay
Alexandra Smith, Adecco Group Australia

Technology, Media and Telecommunications Team of the Year

Adecco Group Australia
amaysim
eBay
Envato Pty Ltd
NBN Co Limited
Nine Entertainment Co. Holdings Limited
SingTel Optus Pty Limited
Uber
Vocus Group Limited

Transport and Logistics Lawyer of the Year

Michael Brennan, TNT Australia Pty Limited
Alison Cusack, ANL Container Line Pty Ltd
Jacob Waye-Harris, Cobham Aviation Services

Transport and Logistics Team of the Year

Cobham Aviation Services
TNT Australia Pty Limited

Travel, Tourism and Hospitality Lawyer of the Year

Eloise Curry, Qantas Airways Limited
Dayna Field, Virgin Australia
Caroline Thorne, Expedia Australia Pty Ltd

Travel, Tourism and Hospitality Team of the Year

Mantra Group
RACQ
Virgin Australia